Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Strażacy ćwiczyli gaszenie pożaru gazu [zdjęcia]

2017-08-28 18:54:00 (ost. akt: 2017-08-28 14:04:15)

Autor zdjęcia: archiuwm UG Rybno

W sobotę, 19 sierpnia strażacy z Rybna, Żabin i Działdowa uczestniczyli w szkoleniu z zakresu prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, podczas uwolnienia się mieszaniny propan butan ze zbiornika LPG (liquid petrol gas).Szkolenie podzielone zostało na dwie części. Pierwsza, teoretyczna część, dotyczyła właściwości fizyko-chemicznych propanu i butanu oraz zjawisk, które zachodzą wewnątrz zbiorników. Podczas drugiej części szkolenia strażacy uczyli się jak zredukować emisję gazu z rozszczelnionego zbiornika. Ćwiczyli również w praktyce, jak w sposób bezpieczny podejść do płonącej instalacji LPG. Ćwiczenia obejmowały również zagadnienia związane z chłodzeniem płaszcza zbiornika oraz wyznaczaniem stref niebezpiecznych za pomocą urządzeń pomiarowych. Każdy z uczestników szkolenia mógł także zaobserwować, jakie są różnice w emisji oraz spalaniu fazy ciekłej i gazowej.

Podczas szkolenia wykorzystano jedyny w Polsce mobilny trenażer, który w sposób realistyczny odwzorowuje scenariusze pożarów, do których może dojść w miejscach magazynowania mieszaniny propan butan. Szkolenie przeprowadził instruktor z firmy OLC Fire.

UG Rybno

dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. osp #2315788 | 77.253.*.* 28 sie 2017 20:42

    http://tiny.pl/gjphs

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages