Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Festyn Rodzinny rozpoczynający projekt Bezpieczna Gmina Rybno [zdjęcia]

2017-09-29 17:30:00 (ost. akt: 2017-09-28 18:26:46)

Autor zdjęcia: archiwum UG Rybno

W Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybnie odbył się Festyn Rodzinny rozpoczynający projekt Bezpieczna Gmina Rybno realizowany w ramach programu zwalczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Festyn został uroczyście otwarty przez wójta Gminy Rybno - Tomasza Węgrzynowskiego oraz inspektora oświaty - Wiesławę Wróblewską, którzy przybliżyli cele tego projektu. Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Działdowie insp. Witold Barcikowski. Dyrektorom szkół zostały wręczone kaski rowerowe i kamizelki odblaskowe dla dzieci.

Po części oficjalnej rozpoczął się spacer grupy miłośników chodzenia z kijami Nordic Walking. Dzieci mogły skorzystać z najróżniejszych atrakcji: urządzeń dmuchanych, malowania twarzy, walki w dmuchanych rękawicach bokserskich, przeciągania liny, puszczania baniek i wielu innych zabawach z animatorami. Dodatkowo przez cały czas trwania festynu mogły zdobywać atrakcyjne nagrody, biorąc udział w quizach o bezpieczeństwie. Odbyły się też konkursy wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i konkurs plastyczny „Bezpieczna Gmina Rybno”.

Prowadzone były także rodzinne konkursy sportowe, w których istotną umiejętnością oprócz sprawności fizycznej była umiejętność współpracy. W czasie festynu odbywały się pokaz pracy psa policyjnego i technik interwencji policyjnej, pokaz straży pożarnej, ratowników medycznych oraz sekcji zapaśniczej z Lubawy. Widownia mogła podziwiać artystów prezentujących swoje talenty wokalne, aktorskie oraz iluzjonistę. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy realizacji festynu.


informacja UG RybnoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages