Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Wspólny patrol – kontrole drogowe prowadzone przez policjantów i uczniów ze szkół z terenu gminy Rybno

2017-09-30 12:34:48 (ost. akt: 2017-09-30 11:41:25)

Autor zdjęcia: policja

Ulotka i pouczenie od dzieci zamiast pouczenia od policjantów, to finał wspólnych działań policji i uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Rybno. Działania pn. „Wspólny patrol” zostały zorganizowane w ramach projektu „Bezpieczna Gmina Rybno” w związku z pozyskanymi środkami z programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Akcja „Wspólny Patrol” odbyła się 27 września i miała wymiar profilaktyczny. Patrole policjantów dzielnicowych, ruchu drogowego oraz zajmujących się problematyką osób nieletnich i patologii wspólnie z dziećmi ze szkół podstawowych z terenu gminy Rybno zatrzymywały do kontroli drogowej pojazdy. W czasie trwania działań wszyscy kierujący, którzy „załapali się” na kontrolę zamiast pouczenia od policji otrzymywały pouczenie od dzieci.

Dzieci wręczały kierującym specjalnie przygotowane na tę akcję ulotki nawołujące do przestrzegania przepisów brd, nie wsiadania za kierownicę po alkoholu oraz zachowania ostrożności podczas poruszania się po drodze i w czasie prowadzenia pojazdu. Kierujący autami chętnie przyłączyli się do akcji zapewniając, że będą się stosować do zaleceń dzieci i przepisów brd.

Działania w ramach programu „Razem bezpieczniej” i projektu „Bezpieczna Gmina Rybno” trwają nadal. Ich głównym założeniem jest podnoszenie świadomości najmłodszych w zakresie ogólnie pojętego bezpieczeństwa oraz profilaktyka wśród kierowców promująca właściwe zachowania na drodze i zapobieganie sytuacjom zagrażającym bezpieczeństwu innych.

Jednym z elementów prowadzonych działań jest zaplanowana w najbliższym czasie debata społeczna z udziałem policji, która odbędzie się 10.10.2017r. o godz. 10.00 w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie a poświęcona w całości tematyce bezpieczeństwa w gminie Rybno.

st.sierż. Justyna Nowicka
KPP Działdwo


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do cywil #2347964 | 176.103.*.* 10 paź 2017 22:36

  Popieram. Gdyby trafili np.na uciekającego przestępcę to porozjezdzał by te dzieciaki. Ciekawe kto wówczas wziął by za to na garba.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. cywil #2341293 | 37.248.*.* 2 paź 2017 09:48

  Chore i głupie. Jak jest umocowany w prawie udział osób trzecich w czynnościach?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages