Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Pyszna ryba na święta z gospodarstwa Państwa Ossowskich

2017-12-21 10:44:45 (ost. akt: 2017-12-21 10:42:35)

Autor zdjęcia: archiuwm

Ruszyła sprzedaż świąteczna ryb w Rodzinnym Gospodarstwie Rybackim Barbary i Jana Ossowskich w Koszelewach. W tym roku oferowane ryby to tradycyjnie świąteczny karp, popularnością cieszą się również sprzedawane bezpośrednio z wody pstrągi, karasie, jesiotry i tołpygi.

Rozszerzona oferta ryb obejmuje również ryby wędzone takie jak pstrągi, jesiotry czy węgorze — mówi Justyna Ossowska. — Te ryby są w większości na zamówienie, ale ich popularność z roku na rok jest coraz większa. Klienci bardzo chwalą sobie te tradycyjne wyroby.
Karp z hodowli państwa Ossowskich kolejny rok z rzędu posiada Certyfikat Dobrej Praktyki Rybackiej, który gospodarstwa w całej Polsce otrzymują w wyniku przeprowadzonego audytu. Certyfikat wydany jest przez Towarzystwo Promocji Ryb, którego patronem jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Od wielu lat właściciele gospodarstwa państwo Barbara i Jan Ossowscy uczestniczą w licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach związanych z produkcją rybacką oraz hodowlą ryb, które organizowane są w całej Polsce, ale jeden wyjazd zapadnie z pewnością w pamięci na długo. Na organizowanej w październiku 2017 roku w Gdyni Krajowej Konferencji Hodowców Ryb Łososiowatych wśród ponad 300 uczestników zorganizowany został konkurs na przysmak z pstrąga. Słynąca ze swego kulinarnego smaku pani Basia przygotowała na poczęstunek „Pstrąga w warzywach”, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Gospodarstwo otrzymało 3 miejsce, co tylko potwierdza, że talent kulinarny, oprócz lokalnych osób oraz przyjaciół domu, którzy tak licznie i chętnie zawsze "wpadają na rybę", doceniło również jury.

— Nadmienić należy, że konkurs był pewnego rodzaju sprawdzianem dla naszych wyrobów, ponieważ uczestnikami konkursu byli sami właściciele gospodarstw rybackich z całej Polski, którzy specjalizują się głównie w daniach z ryb i są w tym naprawdę dobrzy. To, tak jakby zebrać wszystkich mistrzów kulinarnych z całej Polski i zrobić im konkurs — śmieje się Justyna Ossowska córka właścicieli.

Gospodarstwo mimo średnio sprzyjającej aury zaprasza również wędkarzy na łowiska.
Nadal funkcjonuje łowisko wielogatunkowe, które po jesiennych odłowach zostało już częściowo zarybione i powoli przygotowywane do sezonu wędkarskiego w 2018 roku .
— Nie ukrywamy że większym powodzeniem cieszy się cały czas łowisko pstrągowe. Ostatni wyczyn wędkarza to złowiony pstrąg o wadze 1,70 kg — mówi pani Justyna. Na początku grudnia zostały również zorganizowane zawody wędkarskie jednej z firm. Zawodnicy musieli złapać samodzielnie rybę, która zagości na wigilijnym stole, co bez wątpienia zwiększy atrakcyjność potrawy. Bo nie ma to jak ryba, którą domownik złowił sam.

— Z roku na rok mamy coraz liczniejsze grono osób, odwiedzających nasze gospodarstwo, jedną z nich, którą szczególnie miło wspominamy, jest dr Aleksandra Piotrowska znana psycholog, specjalizująca się w psychologii szkolnej rozwojowej i wychowawczej oraz psychologii pracy — opowiada Justyna Ossowska. — W tym roku pani doktor została honorowym obywatelem Gminy Rybno. Więc tym bardziej jest nam miło że pani Aleksandra oraz jej mąż polubili nasze gospodarstwo i mamy okazję spotykać się z tak cenionym autorytetem a mówiąc prywatnie z szalenie miłą, sympatyczną i skromną osobą.

Wyróżnieniem dla naszego gospodarstwa była również emisja programu emitowanego w TV ogólnopolskiej, ekipa TVP3 nagrywała program Teraz Ryby, który dotyczył dotacji unijnych z których korzystają rybacy w Polsce — opowiada pani Justyna. — Mamy nadzieję że w tym roku zima nie będzie mocno utrudniać dojazdu do gospodarstwa, jak to miało miejsce kilka lat temu, kiedy temperatury sięgały w ciągu dnia nawet do minus 20 stopni. Więc tym bardziej zapraszamy do nas na świąteczne zakupy. Gwarantujemy tradycyjny oraz ekologiczny z własnej hodowli towar, który posiada swoją jakość tak bardzo w ostatnich latach docenianą przez klienta.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages