Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Tydzień pełen atrakcji dla dzieci z Dębienia [zdjęcia]

2018-01-31 20:35:00 (ost. akt: 2018-01-31 20:43:34)

Autor zdjęcia: Sylwester Kasprowicz

W pierwszym tygodniu ferii zimowych od 22 do 26 stycznia w świetlicy wiejskiej w Dębieniu sołtys wsi Grzegorz Januszewski wraz z Radą Sołecką zorganizowali tydzień pełen atrakcji dla dzieci z Dębienia.

Podczas pierwszego dnia ferii zimowych dzieci odwiedzili Harcerze z 18 Działdowskiej Drużyny Wędrowniczej „Ałsarta” – Julia Januszewska, Monika Gerlach, Weronika Seroka, Paulina Dombrowska, Szymon Stepnowski i Mikołaj Malinowski. Podczas wizyty starszych kolegów i koleżanek, dzieci dowiedziały się czym tak naprawdę zajmują się harcerze, jak wygląda kompletny strój harcerski, oraz mogły zobaczyć z bliska krzyż harcerski oraz srebrną lilijkę. Potem dzieci wzięły udział w licznych zabawach przeprowadzonych przez harcerzy.

Kolejnego dnia uczestników ferii zimowych w Dębieniu odwiedzili ponownie wyjątkowi gości – Prezes Fundacji Nicolaus Copernicus – Robert Szaj, który opowiedział dzieciom o kosmosie, planetach i gwiazdach, a także wręczył każdemu pamiątkowe mapy nieba. Po bardzo ciekawym wykładzie ponad 20 osobową grupę odwiedzili seniorzy, którzy przygotowali pyszne pierniki. Zadaniem dzieci było dekorowanie pierników pysznym lukrem. Pod koniec drugiego dnia ferii do świetlicy wiejskiej przybył dziennikarz Radia 7 – Adam Ejnik, który m.in. był trzykrotnie nagradzany przez władze powiatu żuromińskiego oraz miasta i gminy Żuromin jako osoba zasłużona dla miasta i powiatu. Pan Adam przeprowadził wywiad z uczestnikami ferii oraz organizatorami. Materiał z nagrania będzie można usłyszeć już w najbliższy piątek.

W środę, 24 stycznia odbyło się spotkanie z sokolnikiem - Mateuszem Kowalke. Głównymi bohaterami spotkania były ptaki: puchacz śnieżny, jastrząb harrisa (inna nazwa myszołowiec towarzyski), sokoły wędrowne i raróg. Mateusz Kowalke w bardzo ciekawy sposób opowiadał dzieciom o budowie, życiu i pracy z tymi ptakami.

Następnego dnia sołtys – Grzegorz Januszewski wraz z opiekunami zabrali dzieci do siedziby Welskiego Parku Krajobrazowego w Jeleniu, gdzie specjaliści ds. dydaktycznych, promocji i turystyki zaprezentowali im grę dydaktyczną. Wycieczka odwiedziła również Muzeum Przyrody i Muzeum Etnograficzne prowadzone przez Welski Park Krajobrazowy. Po powrocie na dzieci czekały pyszne naleśniki przygotowane przez seniorów z Dębienia. Ostatni dzień uczestnicy ferii spędzili ponownie w świetlicy wiejskiej w Dębieniu, gdzie odwiedził ich rzeźbiarz – Marek Ostrowski z Lidzbarka wraz z asystentem Janem Kwiatkowskim. Później odbyło się ognisko z kiełbaskami.

Ferie zimowe dla dzieci z Dębienia zorganizowali: sołtys wsi Dębień - Grzegorz Januszewski oraz Rada Sołecka w składzie – Wiesława Lenckowska, Urszula Wilczewska, Arkadiusz Jastrzębski, Ireneusz Kamiński, Paweł Łada.

sk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages