Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Wójt Tomasz Węgrzynowski otrzymał medal Amicus Bonus

2018-11-28 07:00:00 (ost. akt: 2018-11-27 21:10:42)
Wójt Tomasz Węgrzynowski został wyróżnimy medalem Amicus Bonus

Wójt Tomasz Węgrzynowski został wyróżnimy medalem Amicus Bonus

Wójt gminy Rybno, Tomasz Węgrzynowski otrzymał medal i list gratulacyjny Amicus Bonus za działania na rzecz osób i rodzin wymagających wsparcia. W kategorii zespołowej statuetkę Amicus Bonus otrzymało Działdowskie Centrum Caritas.

Nagroda Amicus Bonus ustanowiona została w 2007 roku przez Annę Szyszkę ówczesnego Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego. Jest ona przyznawana co roku z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Przyznawane są 2 statuetki w kategorii indywidualnej i zespołowej oraz medale - wyróżnienia.
Medal i list gratulacyjny otrzymał Tomasz Węgrzynowski - wójt gminy Rybno – za działania na rzecz osób i rodzin wymagających wsparcia, w szczególności tworzenie w gminie Rybno sieci placówek zapewniających osobom starszym wsparcie oraz możliwość rozwoju i uczestniczenia
w życiu społecznym.
[i]511794[/media]

W kategorii zespołowej statuetkę Amicus Bonus otrzymało Działdowskie Centrum Caritas - za wieloletnią działalność na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezdomnych, niepełnosprawnych i starszych, twórcze reagowanie na pojawiające się potrzeby społeczne, oraz szerzenie idei pomocy drugiemu człowiekowi.
Nagrody i wyróżnienia przyznawane są pracownikom pomocy społecznej, samorządowcom oraz najbardziej aktywnym organizacjom pozarządowym z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Są to ludzie, którzy zajmują się zapobieganiem izolacji, marginalizacji i społecznemu wykluczeniu, aktywizują do rozwiązywania własnych problemów, dbają o system opieki nad dziećmi i młodzieżą, realizują lokalne programy służące zapobieganiu i rozwiązywaniu problemów społecznych. Pracują na rzecz pojedynczych ludzi, rodzin i całych lokalnych społeczności.
Na Warmii i Mazurach przeszło 7 tysięcy osób, (w tym ok. 900 pracowników socjalnych) pracuje w pomocy społecznej, w ponad 340 jednostkach.
- Z okazji Państwa święta życzę, aby profesjonalizm, empatia i postępowanie zgodne z etyką pracy, zawsze przekładały się na Państwa sukces zawodowy. Niech nigdy nie zabraknie Wam energii, ciepła i wytrwałości, które pomogą znaleźć dobre wyjście z trudnych sytuacji. Życzę również satysfakcji z pracy, szczęścia w życiu osobistym oraz wielu codziennych radości - powiedział gratulując laureatom wicewojewoda Sławomir Sadowski.


(IP, SW)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages