środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Wizyta partnerskiej Gminy Heiden w Gminie Rybno

2019-10-26 11:01:59 (ost. akt: 2019-10-26 11:31:34)

W dniach 16-18 października gościliśmy delegację z partnerskiej gminy Heiden. Nasi partnerzy z Niemiec przed przyjazdem do Rybna odwiedzili Trójmiasto, zapoznając się z historią i kulturą naszego kraju.

Pobyt w Rybnie nasi goście rozpoczęli od integracji na sportowo w Ośrodku Sportu i Rekreacji, którą poprowadziła Hanna Bem- kierownik placówki. Następnie mieli okazję do odwiedzenia Domu Seniora w Dębieniu i posmakowania dań regionalnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Dębienia oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Truszczyn.

17 października miało miejsce oficjalne spotkanie uczestników delegacji z władzami gminy, samorządowcami, kierownikami jednostek organizacyjnych i placówek oświatowo- kulturalnych. Podczas zebrania dokonano podsumowania dotychczasowej współpracy między partnerami oraz nakreślono plany na przyszłość.

Głos zabierali: Wójt Gminy Rybno- Tomasz Węgrzynowski, Burmistrz Heiden- Hans Juergen Benson, Karl-Heinz Vosskamp- przewodniczący Związku Partnerstwa, Przewodniczący Rady Gminy Rybno- Piotr Kornatowski. Wszyscy podkreślali rolę nawiązanego partnerstwa w rozwoju obu gmin oraz budowanie coraz bliższych relacji między społecznościami Rybna i Heiden. Następnie dokonano oficjalnego otwarcia ławeczki partnerstwa na ścieżce edukacyjnej w Rybnie.

Popołudnie nasi goście rozpoczęli od wizyty w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach. Dyrektor- Barbara Kornelska zaprezentowała polski systemem edukacji oraz pokazała nową salę sportową. Następnie podczas wycieczki objazdowej członkowie delegacji poznawali walory przyrodnicze i turystyczne naszej gminy.

Wieczorem międzynarodowe spotkanie miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Naguszewie, gdzie regionalne potrawy serwowały Koła Gospodyń Wiejskich z Hartowca oraz Rumiana. Atrakcją wieczoru był pokaz tańca z ogniem przygotowany przez grupę Ignis, kierowaną przez nauczyciela Zespołu Szkół w Rybnie Michała Maronę.

Ostatnim akcentem wizyty było zwiedzanie zabytkowego kościoła pw. św. Barbary w Rumianie oraz spotkanie w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego, podczas którego uczniowie prezentowali swoje talenty i umiejętności.

Wizyta w Rybnie to kolejny krok w zacieśnianiu współpracy między naszymi gminami. W przyszłości planujemy współpracę pomiędzy różnymi sektorami i branżami w celu wymiany doświadczeń i wzajemnego uczenia się.

Sylwester Kasprowicz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages