Piątek, 30 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Szkoła w Rumianie otrzymała Certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku”

2019-12-02 09:28:22 (ost. akt: 2019-12-02 09:30:47)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

29 listopada 2019 roku Dyrektor szkoły Hanna Kirchhof oraz koordynatorzy Iwona Cybulska i Karolina Januszewska na uroczystej Gali dla Niepodległej odebrały z rąk Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty Certyfikat „Szkoła Przyjazna Środowisku”.

Do konkursu przystąpiły 34 placówki z całego województwa warmińsko – mazurskiego, 17 z nich uzyskało certyfikaty. Wśród laureatów była Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie.

Szkoła ubiegając się o ten tytuł realizowała projekt „Zielony zakątek- piękno natury, siła tradycji”- ogród dydaktyczny miejscem życia .Był on skierowany do uczniów szkoły podstawowej, ich rodziców oraz całej społeczności lokalnej. Rozwinął wrażliwość na problemy środowiska przyrodniczego, pozwolił przewidywać skutki antropogenicznego przekształcania ekosystemów, pomógł w dostrzeganiu globalnych zmian w środowisku, w poznaniu zależności stanu środowiska od postępu cywilizacyjnego. Projekt wnioskował o zagrożeniach wynikających z nieograniczonej konsumpcji dóbr naturalnych, a jednocześnie poprzez zaplanowane działania pozwolił zwiększyć liczbę gatunków roślin i zwierząt w okolicy szkoły, wzbogacił bazę edukacyjną terenu przyszkolnego. Dzieci i młodzież poprzez realizację projektu poszerzyły swoją wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczo – ekologicznej oraz wzbudziły w sobie emocjonalny stosunek do świata organizmów żywych.

Koordynatorzy udokumentowali działalność proekologiczną z ostatnich trzech lat oraz złożyli w terminie do połowy lipca 2019 roku sprawozdanie z realizacji własnego projektu.

Podejmowane przez placówkę przedsięwzięcia zostały dostrzeżone przez kapitułę konkursu oceniającą sprawozdania i dzięki temu nasza szkoła już po raz trzeci uzyskała ten Certyfikat.


Tekst: Iwona Cybulska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages