środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Prośba o uporządkowanie chodników przy posesjach

2020-03-24 10:25:33 (ost. akt: 2020-03-24 10:29:21)

Autor zdjęcia: sxc.hu

W związku z planowanymi pracami porządkowymi na drogach gminnych przed Świętami Wielkiejnocy, Gmina Rybno zwraca się z prośbą o uporządkowanie chodników wokół posesji.


W obowiązku właścicieli nieruchomości jest uprzątnięcie błota i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. 
Porządki proszę przeprowadzić do końca bieżącego tygodnia, tj. 29.03.2020 r. Zanieczyszczenia można pozostawić na drodze gminnej, gdyż zostaną usunięte przez pracowników gminy.

W okresie od 30 marca do świąt na drogach gminnych będzie pracowała zamiatarka i w związku 
z tym prosi się o nie pozostawianie samochodów na ulicy.

Wspólnie zadbajmy o porządek na drogach przed świętami w tym trudnym okresie. 
 
UG Rybno


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czytelnik #2893053 | 185.170.*.* 24 mar 2020 20:29

    Do uprzątnięcia chodnika zobowiązany jest właściciel nieruchomości, z którą graniczy ten chodnik. W sytuacji, gdy chodnik graniczy z pasem zieleni, obowiązek sprzątania chodnika ciąży na właścicielu pasa zieleni. - Właściciel nieruchomości, która jest oddzielona od chodnika pasem zieleni, jest zdania, że ten chodnik powinien sprzątać właściciel pasa zieleni, czyli gmina. Czy to, kto powinien sprzątać chodnik, zależy od szerokości pasa zieleni? NIE. Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (dalej u.c.p.) obowiązkiem właściciela nieruchomości jest zapewnienie utrzymania czystości i porządku m.in. przez uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Właściciel nieruchomości nie musi uprzątać chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych. Niewykonanie tego obowiązku jest wykroczeniem i grozi za nie kara grzywny (art. 10 ust. 2 u.c.p.).

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages