środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Nie przestrzegał zasad kwarantanny

2020-04-01 09:21:58 (ost. akt: 2020-04-01 09:24:36)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

Policjanci z Rybna interweniowali wobec mieszkańca tej miejscowości, który złamał obowiązującą go kwarantannę domową. O zdarzeniu poinformowano służby sanitarne, które mogą nałożyć na mężczyznę karę w wysokości nawet 30 tys. zł.

Wczoraj około godziny 17.30 dzielnicowi z Rybna otrzymali informację, że na terenie Rybna jeden z mieszkańców opuszcza swoją posesję, mimo, że objęty jest kwarantanną domową. Policjanci ustalili, że mężczyzna tego dnia wsiadł na rower i wyjechał poza miejsce wyznaczonej kwarantanny. Po skontaktowaniu się z 45-latkiem potwierdził on, że pomimo kwarantanny wyjechał z posesji i udał się po zakupy, gdyż jak tłumaczył „czuje się dobrze”. Policjanci  przypomnieli mężczyźnie o zasadach kwarantanny domowej, którą mężczyzna został objęty i obowiązku ich przestrzegania oraz konsekwencjach prawnych łamania kwarantanny. O powyższym zdarzeniu policjanci zawiadomili służby sanitarne, które za złamanie kwarantanny mogą nałożyć na 45-latka karę w wysokości nawet 30 tys. złotych.

Policja apeluje o stosowanie się do przepisów dotyczących COVID-19 i nie narażanie siebie i innych na zagrożenie zarażenia koronawirusem. Przypominamy, że za nieprzestrzeganie obowiązujących ograniczeń i łamanie kwarantanny w związku z wprowadzonym na terenie Polski stanem epidemii grozi odpowiedzialność karna, w tym kary finansowe w wysokości do 30 tys. złotych.

Apelujemy #zostańwdomu !


KPP Działdowo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obywatel #2898579 | 80.53.*.* 2 kwi 2020 11:48

  Jedna starsza pani w Lidzbarku codziennie jeździ elektrycznym wózkiem inwalidzkim i odwiedza szereg sklepów. Nie używa maski itp. Tylko czekać aż rozniesie wirusa

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. www #2897666 | 83.9.*.* 1 kwi 2020 10:32

  Dobrze zostało powiedziane. Jeśli osoby nie przestrzegające kwarantanny stracą pracę lub kogoś z najbliższej rodziny. To mogą mieć pretensję tylko do siebie. Natomiast Ci co zachowują środki ostrożności powinni mieć pretensje właśnie do tych ignorantów jeśli na skutek pandemii dotknie ich najbliższych tragedia.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages