Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

VI Międzyszkolne Igrzyska Jana Pawła II

2014-06-11 19:34:52 (ost. akt: 2014-06-11 19:41:52)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W Niepublicznym Gimnazjum w Hartowcu odbyły się VI Międzyszkolne Igrzyska Szkół im. Jana Pawła II.

Zobacz: Sześćset dzieci bawiło się na imprezie

Dobrze mieć dużą rodzinę, w której czujemy się bezpiecznie i możemy wymieniać doświadczenia. Właśnie taka jest idea Rodziny Szkół Imienia Jana Pawła II – rozwijanie i wychowywanie młodzieży zgodnie z nauką patrona — mówi dyrektor szkoły Bogusław Łukwiński.

Od sześciu lat nauczyciele szkół im. Jana Pawła II organizują Igrzyska Międzyszkolne. W tym roku uroczystość ta odbyła się w Niepublicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu. W Igrzyskach uczestniczyły szkoły: Zespół Szkół nr 1 im. Karola Wojtyły – Jana Pawła II w Brodnicy, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Radzyniu Chełmińskim, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rudzie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Wąbrzeźnie, Gimnazjum nr 2 im. 25-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II w Luszowicach, którzy również brali udział w wymianie młodzieży z Niepublicznym Gimnazjum w Hartowcu.

Igrzyska zainaugurowane zostały Mszą Św. w Kościele Parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie uczestnicy spotkania za pocztami sztandarowymi udali się na halę sportową, gdzie nastąpiło oficjalne powitanie przez Dyrektora Niepublicznego Gimnazjum wHartowcu Bogusława Łukwińskiego, Wójta Gminy Rybno Edmunda Ligmana, w obchodach brał udział również Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Hartowiec Grzegorz Różański.

Myślą przewodnią Igrzysk były słowa Tadeusza Różewicza „Szukam nauczyciela i mistrza …”. Uczniowie biorący udział w Igrzyskach uczestniczyli w konkursie „Święci i błogosławieni”, w przeglądzie poezji, piosenki oraz warsztatach plastycznych, których tematem były wartości ważne dla współczesnej młodzieży — mówi Bogusław Łukwiński. — Druga część spotkania odbyła się na sportowo. Bardziej jednak w duchu integracji niż rywalizacji, bo przecież sport to nie tylko podium i zwycięstwa, ale gra fair play, życzliwość, uczciwość i dobra zabawa.

Poszukiwanie autorytetu jest ważne w każdym wieku, ale szczególnie w młodości. Nie można młodych ludzi wychowywać, nie wskazując im ważnych wartości: męstwa, przyjaźni, tolerancji — dodaje Dyrektor Niepublicznego Gimnazjum w Hartowcu Bogusław Łukwiński. — W dzisiejszych czasach, w pogoni za sukcesem, wszechobecnym „mieć” i myśleniem kategoriami „ja, mnie, mój” obowiązkiem nauczycieli jest nauczanie tego, co wartościowe i wymagające wysiłku.

oprac.mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://dzialdowo.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages